کائولینیت و رادیواکتیویته

کائولینیت می تواند حاوی مقادیر بسیار اندکی اورانیوم و توریم باشد و بنابراین در تعیین سن بوسیله مواد رادیواکتیو مناسب است.

زمانی که یک مجله از کائولین ساخته می شود، مقادیری کافی مواد رادیواکتیو ندارد تا توسط نمایشگر امنیتی تطبیق داده [1] آشکار شود.

مقدار مواد رادیو اکتیو که در یک کامیون پر از کاغذ سفید براق آنقدر است که تنها گهگاهی آشکارگر رادیواکتیو بسیار حساسی را می تواند به نوسان درآورد.

منبع

http://moengominerals.com/kaolin.html


[1]security-oriented monitor

/ 1 نظر / 48 بازدید
اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف

اديب و هنرمند گرامي اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف ، مهلت ارسال آثار مرتبط با اعتکاف تا ( 24/9/90) در قالب: شعر، خاطره، داستان، قطعه ادبی و پیامک تمدید شده است، لذا از حضرت عالي دعوت مي گردد تا در اين فراخوان شركت نماييد. به 14 اثر ممتاز و برگزیده به ترتیب امتیازی که هیأت داوران لحاظ خواهند کرد، هدایای ارزنده ای به شرح زیر اهداء خواهد شد: 1) هزینه سفر عمره ی مفرده برای 3 نفر 2) هزینه سفر عتبات عالیات برای 5 نفر 3) هزینه سفر مشهد مقدس برای 6 نفر آثار برگزیده پس از تنظیم و تایپ و صفحه آرایی در مجلدی شامل: (شعر)، (داستان)، (خاطره، قطعه ادبی و پیامک) چاپ و در مراسم افتتاحیه عرضه خواهد شد. دبیرخانه ی همایش به جز ایام تعطیل، از طریق تلفکس شماره ی 7730546 - 0251 و همراه 4531 746 0912 پاسخگوی شما خواهد بود. نشانی دبیرخانه همایش: قم ، خیابان دورشهر، کوچه 18، فرعی 14، پلاک 2 جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.Etekaf.org مراجعه شود. دبير خانه همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف